KESÄN 2024 TANSSITUNNIT

Valtteri Palin 3.6.
19-20.15 ShowLatin

Shan 5.6.
18-19 Commercial
19-20 Hip Hop 30+

Hanna Södergård 6.6.
18-19 Contemporary
19-20 Commercial

Kimberly Idigpio 10.6.
18-19.15 Commercial
19.15-20.30 Heels

Drako 12.6.
18-19.15 Commercial
19.45-21.00 Reggaeton
 
 
 
KESÄN 2024 TANSSILEIRIT ☀️

🔸6-10-vuotiaat ▫️Taso alkeet  3.-6.6.2024

🔸9-14-vuotiaat ▫️Jo tanssia harrastaneille 10.-13.6.2024

🔸️ Yli 12-vuotiaat ▫️Edistyneet tanssinharrastajat 17.-20.6.2024.
 
 
 
 

Alkeet – Ei tarvitse aikaisempaa tanssikokemusta (0-3 vuotta harrastaneet)

Keskitaso – Vähintään 3 vuotta kyseisen lajin tanssiopintoja

Jatkotaso – Vähintään 5 vuotta tanssiopintoja useammalla viikkotunnilla

Avoin taso – Kaikille avoin tunti, suosituksena kokemusta jostain tanssilajista

Aikuiset ja nuoret Huom!

13+ tunneilla ei ole yläikärajaa eli tunnit ovat avoimia myös aikuisille. Näillä tunneilla tempo hieman 30+ tunteja kovempi.

20+ tunnit on tarkoitettu vain yli 20-vuotiaille tanssijoille.

30+ tunnit on tarkoitettu vain yli 30-vuotiaille tanssijoille.

Jos lajinimekkeen perässä ei ikäsuositusta niin tunti on avoin kaikille aikuisille ja nuorille.

 

 

EI TUNTEJA
SYYSLOMALLA  14.-20.10.2024 EI VIIKKOTUNTEJA.

RYHMIEN NÄYTÖSKENRAALIHARJOITUKSET 25.11.2024. NÄYTÖKSET 29.-30.11.2024 PAIMION KOULUKESKUSKEN 1-SALISSA.

TANSSIKOULU OSOITTEESSA PUSSITIE 4 / PAIMIO.

 

 

 

AIKATAULU 

SYKSY 2024

19.8.-24.11.2024

 

MAANANTAI

 

Sali1 

15.15-16.15 Lyrical keskitaso 13+, Laura N.

16.15-17.15 Hypyt & Piruetit keskitaso 13+, Laura N.

17.15-18.15 Lyrical jatkotaso 9-12 v., Laura N.

18.15-19.15 Contemporary jatkotaso 13+, Laura N.

19.15-20.15 MusicalJazz avoin taso, Jatta P.

20.15-21.15 Heels avoin taso, Jatta P.

 

Sali2

15.00-16.00 Kids pr, Jatta P.

16.00-16.45 Dance Alkeet 9+, Jatta P.

16.45-17.45 Stars kisajoukkue 8+, Jatta P.

17.45-18.30 Disco Dance 7-10 v., Jatta P.

18.30-19.15 Minit kisajoukkue 6-8 v., Jatta P.

 

TIISTAI

 

Sali1

15.15-16.15 Commercial avoin taso  9-12 v., Olivia K.

16.15-17.15 Hip Hop avoin taso 13+, Olivia K.

17.15-18.00 Hip Hop 7-10 v., Olivia K.

18.00-19.00 Hip Hop alkeet 30+, Olivia K.

19.00-20.00 ShowLatin avoin taso, Olivia K.

20.00-21.00 Commercial keskitaso 13+, Olivia K.

 

Sali2

15.15-16.15 Pahama Dance , Senni 

17.00-17.25 Baletti 3-4 v., Piia H.

17.30-18.10 Baletti 5-6v., Piia H.

18.15-18.40 Dance 3-4 v., Piia H.

18.45-19.25 Dance 5-6 v., Piia H.

 

KESKIVIIKKO 

 

Sali1

15.30-16.30 Showjazz keskitaso 9+ (Kids pienryhmän oheistreeni), Jatta P.

16.30-17.30 Showjazz keskitaso 13+ (Juniors muodostelma oheistreeni), Jatta P.

17.30-18.30 Juniors Muodostelma, Jatta P. 18.30-19.15 Dance jatko 7-10, Jatta P.

19.15-20.15 Dance 30+ (esiintyy), Jatta P.

20.15-21.30 ShowMamas, Jatta P.

 

Sali2

16.00-16.45 Breakdance 7-10 v., Kalaco H.

16.45-17.30 Breakdance 5-6 v., Kalaco H.

17.30-17.55 Dance 3-4 v., Lotta

18.00-18.40 Dance 5-6 v., Lotta

18.45-19.30 Dance alkeet 7-10 v., Lotta

 

TORSTAI

 

Sali1

15.15-16.15 Fysiikka + Voima Kisaryhmät & EK, Janina I.

16.15-17.15 DiscoDance 13+ keskitaso, Janina I.

17.15-17.45 EK-koulutus (joka toinen torstai alkaen 22.8.), Annika & Senni

17.45-18.45 LatinMix, Valtteri P. / Fabricio H.

18.45-20.00 Lyrical keskitaso 30+, Jessi R.

20.00-21.00 Jooga, Jessi R.

 

Sali2 

17.15-17.40 Dance 3-4 v., Lotta

17.45-18.25 Dance 5-6 v., Lotta

18.30-19.15 Dance alkeet 7-10 v., Lotta

 

PERJANTAI

 

Sali1

15.15-16.15 Nykytanssi 13+, Suvi N. (lokakuussa sijainen)

16.15-17.15 Hip Hop avoin taso 13+, Suvi N. (lokakuussa sijainen)

17.15-18.45 Baletti & kärkitossut EK, Silja S.

18.45-19.45 Baletti 13+, Silja S.

19.45-20.45 Lyrical keskitaso 13+, Silja S.

 

Sali2

15.30-16.30 Baletti 9+, Silja S.

16.30-17.15 Baletti 7-10 v., Silja S.

 

LAUANTAI 

 

Sali1

10-11 Akro&Dance 7+, Senni

11-12 Cheerleading 8+, Senni & Ilona

12-13 Akro&Flow - Lattiatekniikka keskitaso 13+, Senni S.

13-14 Junnut kisaryhmä C treenautus, Senni S.

14-14.45 Koreoprojekti, Senni S. (24.8./7.9./28.9./12.10./koreonäytös 2.11.)

 

SUNNUNTAI 

 

Sali1

12.30-13.30 Junnut kisaryhmä L treenautus, Senni S.

13.30-14.30 Contemporary jatkotaso 13+, Senni S.

14.30-15.30 Partnering keskitaso 13+, Senni S.

15.30-17 Aikuiset Muodostelma, Olivia & Senni & Annika

18-19 Dance alkeet 30+ (ei esiinny), vaihtuvat ohjaajat Jatta/Annika

19-20 Lyrical alkeet 45+ (ei esiinny), vaihtuvat ohjaajat Jatta/Annika

Kenraaliharjoitukset 25.11.

JouluShow 29.-30.11.

 
 

EI TUNTEJA
SYYSLOMALLA  14.-20.10.2024 EI VIIKKOTUNTEJA.

RYHMIEN NÄYTÖSKENRAALIHARJOITUKSET 25.11.2024. NÄYTÖKSET 29.-30.11.2024 PAIMION KOULUKESKUSKEN 1-SALISSA.

TANSSIKOULU OSOITTEESSA PUSSITIE 4 / PAIMIO.