AM DANCE SYKSY 2022 22.8.-3.12.2022 

Ilmoittautuminen aukeaa 1.7.2022. Kevätkauden tanssijat voivat ilmoittautua 27.6.2022 alkaen (linkki lähetetään s-postilla).

Alkeet – Ei tarvitse aikaisempaa tanssikokemusta (0-3 vuotta harrastaneet)

Keskitaso – Vähintään 3 vuotta kyseisen lajin tanssiopintoja

Jatkotaso – Vähintään 5 vuotta tanssiopintoja useammalla viikkotunnilla

Avoin taso – Kaikille avoin tunti, suosituksena kokemusta jostain tanssilajista

Aikuiset ja nuoret Huom!

13+ tunneilla ei ole yläikärajaa eli tunnit ovat avoimia myös aikuisille. Näillä tunneilla tempo hieman 30+ tunteja kovempi.

20+ tunnit on tarkoitettu vain yli 20-vuotiaille tanssijoille.

30+ tunnit on tarkoitettu vain yli 30-vuotiaille tanssijoille.

Jos lajinimekkeen perässä ei ikäsuositusta niin tunti on avoin kaikille aikuisille ja nuorille.

AM DANCE SYKSYN 2022 LUKUJÄRJESTYS

syyskausi 22.8.-3.12.2022

MAANANTAI

Sali 1
15.15-16.15  Baletti 1  10+ – Silja 
16.15-17.15  Baletti 2 10+ & EK2 – Silja 
17.15-18.00  Baletti 7-10 v – Silja 
18.00-19.00  Baletti 13+ & EK1 - Silja
19.00-20.00 Active – Silja 
20.00-21.00 Heels alkeet – Annika / Emma

Sali 2
15.15-16.15 Dance 13+ (PaHaMa) - Annika
16.15-17.00 ActiveMinit - Annika
17.00-17.30 Baletti 3-4 v – Olivia
17.30-18.15 Baletti 5-6 v – Olivia
18.15-19.00 DiscoDance 7-10 v - Olivia
19.00-20.00 VistaBeba – Annika / Emma

TIISTAI

Sali 1
15.15-16.15 Dance 9-12 v alkeet (PaHaMa) - Emma 
16.15-17.15 Kids Muodostelma – Emma
17.15-18.15 Show 9-12 v jatko – Emma
18.15-19.15 ShowLatin Avoin - Olivia
19.15-20.15 Show 13+ keski - Olivia
20.15-21.15 Commercial 13+ avoin – Olivia

Sali 2
17.15-17.45 Dance 3-4 v. - Piia
17.45-18.30 Dance 5-6 v – Piia
18.30-19.15 Dance 7-10 v jatko - Emma

KESKIVIIKKO

Sali 1
15.30-16.30 Kids pienryhmä - Saara (koreo Viktoria)
16.30-17.30 Nykytanssi 10+ Keski/jatko - Suvi
17.30-18.30 Hip Hop 13+ Avoin – Suvi
18.30-19.30 Dance 30+ avoin (esiintyy näytöksessä) - Annika
19.30-20.30 Musikaalitanssi avoin - Annika
20.30-21.30 Nykytanssi avoin - Annika


Sali 2
17.15-17.45 Dance 3-4 v - Lotta
17.45-18.30 Dance 5-6 v - Lotta
18.30-19.15 Dance 7-10 v Alkeet – Lotta

TORSTAI

S1
15.30-16.15 Koreoprojekti 10+ - Annika (25.8./8.9./6.10./3.11./11.11.)
16.15-17.15 Modernin tanssin tekniikat – Annika
17.15-18.15 Musikaalitanssi 9+ - Annika
18.15-19.00 Lyrical 10+ avoin - Jessi
19.00-20.00 Lyrical 30+ avoin – Jessi
20.00-21.00 Jooga – Jessi

Sali 2
17.15-17.45 Dance 3-4 v - Lotta
17.45-18.30 Dance 5-6 v - Lotta
18.30-19.15 Dance 7-10 v alkeet – Lotta
19.15-20.00 ShowPapas – Annika (25.8./8.9./6.10./3.11./24.11.) 5 x 45min

PERJANTAI

Sali 1
15.15-16.15 DiscoDance 9-12 v - Janina
16.15-17.15 DiscoDance 13+ - Janina
17.15-18.15 Lyrical 10+ Alkeet - Nea
18.15-19.15 Commercial 10+ Avoin taso - Nea

Sali 2
15.15-16.00 Cheerleading alkeet – Pinja
16.00-16.45 Akrobatia alkeet – Pinja
16.45-17.30 Cheerleading jatko - Pinja

LAUANTAI

Sali 1
9.15-10.15 Juniors pienryhmä AMDance Chiffon – Saara (koreo Viktoria)
10.15-11.15 EK1 & EK2 fysiikka – Saara
11.15-12.15 Juniors pienryhmä AMDance Silk – Saara (koreo Viktoria)
12.15-13.15 Juniors Muodostelma AMDance Lace - Saara (koreo Viktoria)
13.30-17.00 Vapaa vuoro, pienryhmät 30+ & 45+

SUNNUNTAI

Sali 1

10.45-11.45 Juniors Kisatekniikka – Viktoria
11.45-12.45 Juniors Muodostelma AMDance Pearl – Viktoria
13.00-14.00 Dance Akrobatia 10+ jatkotaso – Viktoria
14.00-15.00 Lyrical 9-12 v jatko - Viktoria
15.00-16.00 Contemporary 13+ jatko – Viktoria
16.00-17.00 Commercial 13+ avoin - Viktoria
17.30-18.30 Dance 30+ alkeet (ei esiinny) - Annika
18.30-19.30 Heels keski - Annika
19.30-21.00 Showmamas – Annika

EI TUNTEJA
SYYSLOMALLA  17.-23.10.2022 EI VIIKKOTUNTEJA.
NÄYTÖSVIIKOLLA 28.11.-4.12.2022 EI VIIKKOTUNTEJA, KYSEISELLÄ VIIKOLLA RYHMIEN NÄYTÖSKENRAALIHARJOITUKSET. NÄYTÖKSET 2.-3.12.2022 PAIMION KOULUKESKUSKEN 1-SALISSA. 

TANSSIKOULU OSOITTEESSA PUSSITIE 4 / PAIMIO.